Radici – suplement

Pełne wyniki konkursu Radici del Sud; Borgo Egnazio, Apulia, czerwiec 2012

FALANGHINA

Winomani
Pierwsze miejsce: Cantine Astroni – Colle imperatrice Falanghina Campi Flegrei 2011
Drugie miejsce ex equo:
Azienda Agricola Torre del Pagus – Falanghina Taburno 2010
Contrada Salandra – Falanghina Campi Flegrei 2010

Jury profesjonalne
Pierwsze miejsce: Cantine Astroni – Colle imperatrice Falanghina Campi Flegrei 2011
Drugie miejsce ex equo:
Cantina del Vesuvio – Mariè Falanghina Pompeiano 2011
Terra dei Vuttari – Nummus Falanghina Beneventano 2011

WINA BIAŁE ZE SZCZEPÓW AUTOCHTONICZNYCH Z APULII I BAZYLIKATY

Winomani
Pierwsze miejsce: Cardone Vini Classici – Il Castillo 2011 (Locorotondo DOP)
Drugie miejsce: Cantina di Venosa – Dry Muscat 2011 (IGP Bianco Basilicata)

Jury profesjonalne
Pierwsze miejsce: Cardone Vini Classici – Il Castillo 2011 (Locorotondo DOP)
Drugie miejsce:Vigne di Rasciatano – Malvasia Bianca 2011

WINA BIAŁE ZE SZCZEPÓW AUTOCHTONICZNYCH Z APULII

Winomani
Pierwsze miejsce: Michele Biancardi – L’Insolito 2011 (IGT Puglia)
Drugie miejsce ex equo:
D’Alfonso del Sordo – Catapanus 2011 (IGT Puglia)
Podere 29 – Gelso Bianco 2011 (IGT Puglia)

Jury profesjonalne
Pierwsze miejsce: Villa Schinosa – Fiano 2011 (IGT Puglia)
Drugie miejsce:: Candido – Tenura Marini 2011 (IGT Salento)

CATARATTO

Winomani
Pierwsze miejsce: Centopassi – Terre rosse di Giabbascio 2011 (IGT Sicilia)
Drugie miejsce ex equo:
Buceci Vini – Cataratto 2011 (IGT Sicilia)
Calatrasi – Terra di Ginestra 2011 (IGP Sicilia)

Jury profesjonalne
Pierwsze miejsce: Caruso&Minini – Insula 2011 (IGP Sicilia)
Drugie miejsce: Buceci Vini – Cataratto 2011 (IGT Sicilia)

FIANO

Winomani
Pierwsze miejsce: Terre D’Aione – Fiano di Avellino 2011
Drugie miejsce: Tenuta Cavalier Pepe – Refiano 2011

Jury profesjonalne
Pierwsze miejsce: Feudi di San Gregorio – Fiano 2011
Drugie miejsce: Tenuta Sarno 1860 – Fiano di Avellino 2010

WINA RÓŻOWE Z ODMIAN AUTOCHTONICZNYCH

Winomani
Pierwsze miejsce: Calò Michele e Figli – Mjere 2011
Drugie miejsce: Azienda Monaci – Giroflè 2011

Jury profesjonalne
Pierwsze miejsce: Palamà vini del Salento – Metiusco 2011
Drugie miejsce: Rivera – Pungirosa 2011

Apuliańskie trullo fot. tpb

WINA CZERWONE Z ODMIAN AUTOCHTONICZNYCH Z APULII

Winomani
Pierwsze miejsce: Azienda Vinicola Albano Carrisi – Platone 2008
Drugie miejsce: Cantine Paradiso – Terraferma 2010

Jury profesjonalne
Pierwsze miejsce: Azienda Vinicola Albano Carrisi – Platone 2008
Drugie miejsce: Azienda Agricola Duca Carlo Guarini – Malia 2009

NERO DI TROIA

Winomani
Pierwsze miejsce: Azienda Agricola Santa Lucia – Riserva Le More 2008
Drugie miejsce: Antica Enotria – Nero di Troia 2009

Jury profesjonalne
Pierwsze miejsce: Cantine Botromagno – Nero di Troia 2008
Drugie miejsce: Colle Petrito – Iaccio della Portata 2009

NEGROAMARO

Winomani
Pierwsze miejsce: Azienda Monaci – Le Braci 2004
Drugie miejsce: Conti Zecca – Negroamaro 2009

Jury profesjonalne
Pierwsze miejsce: Azienda Monaci – Le Braci 2004
Drugie miejsce: Casa Vinicola Apollonio – Divoto 2004

MAGLIOCCO

Winomani
Pierwsze miejsce ex equo:
Librandi Antonio e Nicodemo – Magno Megonio 2009
Cantine Spadafora – 1915 2007
Drugie miejsce ex equo:
Ferrocinto – Magliocco 2011
Società Agricola L’Acino – Tocco Magliocco 2008

Jury profesjonalne
Pierwsze miejsce: Ferrocinto – Magliocco 2011
Drugie miejsce: Librandi Antonio e Nicodemo – Magno Megonio 2009

GAGLIOPPO

Winomani
Pierwsze miejsce: Librandi Antonio e Nicodemo – Duca San Felice 2009
Drugie miejsce: Cantine Vincenzo Ippolito – 160 anni 2008

Jury profesjonalne
Pierwsze miejsce: Caparra&Siciliani – Volvito 2009
Drugie miejsce ex equo:
Cantine Vincenzo Ippolito – 160 anni 2008
Azienda Vitivinicola Du Cropio – Serra Sanguigna 2008

NERO d’AVOLA

Winomani
Pierwsze miejsce: Colletti Luca – Don Luca 2010
Drugie miejsce: Buceci Vini – Nero d’Avola 2010

Jury profesjonalne
Pierwsze miejsce: Planeta – Santa Cecilia 2008
Drugie miejsce ex equo:
Colletti Luca – Don Luca 2010
Buceci Vini – Nero d’Avola 2010

Kierunek Etna i nerello fot. tpb

NERELLO

Winomani
Pierwsze miejsce: Patria – Etna Rosso 2010
Drugie miejsce: Cottanera – Etna Rosso 2008

Jury profesjonalne
Pierwsze miejsce: Patria – Etna Rosso 2010
Drugie miejsce: Etna Rosso 2008

AGLIANICO

Winomani
Pierwsze miejsce: Colle di San Domenico – Aglucus 2006
Drugie miejsce ex equo:
Villa Raiano – Aglianico 2010
Galardi – Terre di Lavoro 2010

Jury profesjonalne
Pierwsze miejsce: Colle di San Domenico – Aglucus 2006
Drugie miejsce: Azienda Agricola Case Bianche – Cupersito 2010

AGLIANICO DEL VULTURE

Winomani
Pierwsze miejsce: Cantine del Notaio – Il Sigillo 2008
Drugie miejsce ex equo:
Agricola Basilisco – Aglianico del Vulture 2007
Musto Carmelitano – Serra del Prete 2009

Jury profesjonalne
Pierwsze miejsce: Casa Maschito – La Bottaia 2006
Drugie miejsce:Cantine del Notaio – Il Sigillo 2008

TAURASI

Winomani
Pierwsze miejsce: Guastaferro – Primum Riserva 2006
Drugie miejsce: Villa Raiano – Taurasi 2008

Jury profesjonalne
Pierwsze miejsce ex equo:
Montesole – Taurasi 2007
Calafè – Taurasi 2006
Drugie miejsce ex equo:
Guastaferro – Primum Riserva 2006
Villa Raiano – Taurasi 2008

Winnice północnej Apulii fot. tpb

PRIMITIVO

Winomani
Pierwsze miejsce: Castel di Salve – Cento su Cento 2010
Drugie miejsce ex equo:
Cardone Vini Classici – Primaio 2011
Vetrere – Barone Pazzo 2010

Jury profesjonalne
Pierwsze miejsce: Azienda Agricola Morella – Primitivo Old Vines 2008
Drugie miejsce:Agricole Pietraventosa – Primitivo Riserva 2008

WINA Z UPRAW BIOLOGICZNYCH

Winomani
Pierwsze miejsce: Azienda Agricola Morella – Primitivo Old Vines 2008
Drugie miejsce: Michele Biancardi – L’Insolito 2011

Jury profesjonalne
Pierwsze miejsce: Masseria l’Astore – Krita 2011
Drugie miejsce ex equo:
Azienda Agricola Case Bianche – Cupersito 2010
Antica Masseria Venditti – Marraioli 2008

A po degustacji... świeżutka burrata

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.